Programa

ACTIVITATS

ico-dau-sense-bcn-gris El DAU a Fabra i Coats

Carrer de Sant Adrià, 20
Barcelona

 

ico-fletxa-dreta Fàbrica de creació

Dissabte, 17 i Diumenge, 18 de desembre de 2016
De 10 a 20 hores

Jocs per a tothom, amb les editorials

  • Devir
  • Asmodée
  • Edge
  • SD Games
  • Guerra de Mitos
  • Haba
  • Lúdilo
  • Mercurio
  • Morapiaf
  • Tantrix
  • Viravi
  • Zacatrus
  • Biopolis
  • Button Maker
  • Gen X Games
  • Kibo Factory
  • NoSolorol
  • Tot Jugar

Espai «I tu jugues en català?»
A càrrec del Consorci per a la Normalització Lingüística de Barcelona

Els daus del Dau
Joc de participació

Campionat Mundial de Pandemic
A càrrec de Devir

Joc de participació sobre el cinema
A càrrec de Cheap Films

Botiga del festival
A càrrec d’Abacus

Dissabte 17 de desembre
A les 10 hores

Campionat de Karuba
A càrrec de Haba

Diumenge 18 de desembre
A les 16 hores

IV torneig de mots encreuats Dau Barcelona
A càrrec dels crucigramaires i d’un jeroglificaire de Catalunya

  • Anna Genís
  • Jep Ferret
  • Jordi Fortuny
  • Marc Isern
  • Màrius Serra
  • Miquel Sesé
  • Jordi Ventura
  • Pau Vidal i Nèstor Macià
  • Crucifaci’ls. Per a tots els públics
  • Crucifiqui’ls. Per a crucigramers avesats

 

ico-fletxa-dreta Carpa del Pati

Dissabte, 17 i Diumenge, 18 de desembre de 2016
De 10 a 20 hores

Jocs per a tothom, amb les editorials

  • 2Tomatoes
  • 4 dados
  • Abba Games
  • Blazing Dices
  • DMZ
  • Dracma
  • Draco Ideas
  • Land of Rivals
  • Locos Crononautas
  • Looping Games
  • Meridiano 6
  • Mont Tàber
  • Orca Jocs
  • Smart Games
  • Smiling Goblin i Tranjis Games

Botiga del festival
A càrrec d’Abacus

 

ico-fletxa-dreta Carpa del pati El Dauet

Dissabte, 17 i Diumenge, 18 de desembre de 2016
De 10 a 20 hores

Jocs per a nens i nenes de 5 a 12 anys
, amb les editorials

  • Devir
  • Haba
  • Cayro
  • Djeco
  • Games 4 Gamers
  • Lúdilo
  • Brain Picnic
  • Cims
  • Kibo Factory
  • Mut Kids
  • NoSoloRol
  • Trígonos

Ludoteca de la Plataforma per la Llengua

Botiga del festival
A càrrec d’Abacus

Diumenge 18 de desembre
A les 17 hores

Campionat de Super Rino
A càrrec de Haba

 

ico-fletxa-dreta Casal de Barri – Ateneu L’Harmonia

Dissabte, 17 i Diumenge, 18 de desembre de 2016
De 10 a 20 hores

Arcade Room Escape
A càrrec de Escape Master

Espai de futbol botons
A càrrec de Button Maker, Assoc. Cat. de Futbol Botons i Barcelona Futbol Botons Associació

Espai d’iniciació al shogi (escacs japonesos)
A càrrec de l’associació Shogi en español

Racó dels autors
A càrrec de Ludo, associació de creadors de jocs de taula

Protojocs finalistes del concurs Dau Barcelona-Verkami
A càrrec de Verkami

Espai Una nit l’home llop
A càrrec de Viravi

Dissabte 17 de desembre
A les 10 h

Jornada de treball d’entitats i manifestacions lúdiques
Coordinació: Companyia de Jocs l’Anònima

Campionat de Nadal de futbol botons
A càrrec de l’Assoc. Cat. de Futbol Botons

Campionat de botifarra
A càrrec del Club de Tennis Tàrrega

 

A les 12 h

Presentació de Hatflings!
A càrrec dels autors Fernando Chavarria i Judith Hurtado, i de l’editor Meridiano 6

Taller de creació de jocs express
A càrrec d’Isaac Hidalgo i Ludo

 

A les 15 h

Campionat de Scythe
A càrrec d’Associació Barnajocs

 

A les 17 h

L’edició de jocs. Situació mundial
Xerrada en anglès a càrrec d’Andrea Ahlers i Ludo

Campionat de Hatflings!
A càrrec de Meridiano 6

 

A les 18 h

Lliurament dels premis del concurs Dau Barcelona-Verkami
A càrrec de Verkami

Taller de jocs per a l’autoconeixement
A càrrec d’Isaac Hidalgo i Ludo

Diumenge 18 de desembre
A les 10 h

Campionat interclubs de futbol botons
A càrrec d’Esplugues Futbol Botons Associació i Barcelona Futbol Botons Associació

Torneig de Land of Rivals
A càrrec de Land of Rivals

 

A les 12 h

Taller de testeig de prototips
A càrrec d’Isaac Hidalgo i Ludo

Xerrada Els jocs de rol com a eina didàctica a l’aula de secundària
A càrrec de Natxo Maté

 

A les 17 h

Partida d’iniciació al rol en viu
A càrrec del club La Era del Caos

 

ico-fletxa-dreta Pati

Dissabte 17 i Diumenge 18 de desembre de 2016
De 10 a 14 h

Divulgació i iniciació al softcombat
A càrrec del club La Era del Caos

Diumenge 18 de desembre
11, 13, 16 i 18 h

Partides de Gift Dice
L’alternativa divertida a l’Amic invisibleA càrrec de Ludo i Paco Gómez

 

ico-fletxa-dreta Espai Josep Bota

Dissabte 17 de desembre
A les 10 h

Macropartida de Pathfinder
A càrrec de Devir i la Societat Pathfinder de Barcelona

 

D’11 a 14 h

Torneig regional d’El favor del faraón
A càrrec de Viravi

 

A les 16 h

MultiTorneig Devir: Catan, Carcassonne, Bar Bestial i Bienvenidos a la mazmorra
A càrrec de Devir

 

A les 18 h

Torneig nacional d’El favor del faraón
A càrrec de Viravi

 

De 22 a 8 h

Off Dau, espai de joc lliure
A càrrec d’Ayudar Jugando

 

De 22 a 24 h

Torneig de morra
A càrrec de Morrapita

Diumenge 18 de desembre
A les 10 h

Campionat Mundial 2016
de Guerra de Mitos
A càrrec de Guerra de Mitos

 

A les 11 h

Torneig especial de La bogeria del rei Ludwig
A càrrec de Viravi

 

ico-fletxa-dreta Centre de Normalització Lingüística de Barcelona
Delegació de Sant Andreu

Dissabte 17 i Diumenge 18 de desembre de 2016
A les 10 h

7è Campionat Mundial de l’Scrabble en català
Organitzat per l’Associació de Jugadors de Scrabble en Català
Informació i inscripcions: http://www.mundialscrabble.cat

 

ico-fletxa-dreta Auditori de Can Fabra

Dissabte, 17 de desembre de 2016
D’11 a 14 h

Neurociència: el joc de taula, recurs de l’aula
Xerrada-taller a càrrec de Núria Guzmán
Inscripció a través d’aquest formulari

 

ico-dau-sense-bcn-gris Les escoles al Dau

 

ico-fletxa-dreta Espai Josep Bota, Fabra i Coats

Del dilluns 12 al divendres 16 de desembre
De 9 a 13 h

Les escoles visiten Dau Barcelona
Jocs de taula, tradicionals i de deducció per a escolars de 5è i 6è
Amb la col·laboració del Districte de Sant Andreu de l’Ajuntament de Barcelona
Amb el suport de diverses editorials de jocs

 

ico-dau-sense-bcn-gris El Dau a les places

Amb la col·laboració del Departament de Cultura de la Generalitat de Catalunya
A càrrec de la Companyia de Jocs L’Anònima.

 

ico-fletxa-dreta Plaça del Baró de Viver

Dissabte 17 de desembre
De 10 a 14 h

Jocs tradicionals per a tots els públics inspirats en Joan Amades Cucanya vertical
A càrrec d’El Farcell

 

ico-fletxa-dreta Plaça de Masadas

Dissabte 17 de desembre
De 10 a 14 h

Jocs amb baldufes
A càrrec dels mestres Arcadi Salada i Mateu Comellas

Jocs de taula d’arrel tradicional
Alquerc i molí de nou

Jocs de punteria
Anelles, granota i canut

Retallables/
A càrrec de la Germandat de geganters i trabucaires de Sant Andreu

 

ico-fletxa-dreta Plaça del Canòdrom

C. Concepció Arenal, 165
Dissabte 17 de desembre
De 10 a 14 h

XI Trobada de xanques
Demostracions i tallers
A càrrec de la Companyia La Gralla

Bitlles
Modalitat de 6
A càrrec de la Coordinadora Intercomarcal de bitlles/birles

 

De 10 a 14 h i de 16 a 18 h

Curses de dolls de Cadaqués
A càrrec de l’Ajuntament de Cadaqués

Jocs amb càntirs d’Argentona
A càrrec del Museu del Càntir d’Argentona

Curses de Prat de Comte
A càrrec de l’Ajuntament de Prat de Comte

Cucanya de la plaça Nova de Barcelona
A càrrec de la Comissió de festes de la plaça Nova

Fona balear
A càrrec de la Federació balear de tir amb fona

Exhibició de morra
A càrrec de Morrapita

Pilota valenciana
A càrrec de l’escola de pilota del Pedreguer

Torneig internacional de bèlit
Amb la presència d’equips d’Anglesola, Barcelona, Girona, Eslovènia i Verona
A càrrec de Tot bèlit

Diumenge 18 de desembre
De 10 a 14 h

Cucanya de la plaça Nova de Barcelona
A càrrec de la Comissió de festes de la plaça Nova

Fona balear
A càrrec de la Federació balear de tir amb fona

Jocs amb baldufes, jocs de taula, jocs de punteria. Retallables
A càrrec de la Germandat de geganters i trabucaires de Sant Andreu

Trobada internacional de bitlles
Bitlles de 6 de Catalunya, bitlles de 9 del Pallars català, bolo vaqueiru de les valls d’Astúries i quilles de 8 de la regió de l’Aveyron francès
A càrrec de la Coordinadora Intercomarcal de bitlles/birles